Bibliografie
2023
 © Ondřej Machač
Autoři
Mgr. Aleš Jelínek, Mgr. Antonín Roušar, Eva Legátová, Mgr. Jan Dolanský, Jan Erhart, Mgr. Karolína Čejková, MUDr. Kryštof Rückl, Nela Gloríková, Mgr. Ondřej Machač, Ph.D., Ondřej Vaněk, RNDr. Petr Dolejš, Ph.D.
Abstrakt
Pavoukovci České republiky; Pavučenka prstohlavá Dactylopisthes digiticeps (Simon, 1881) nalezena na území Česka; Křižák Gibbaranea ullrichi v Česku – jehla v kupce sena nalezena!; V čem tkví nenápadnost křižáka nenápadného?; Jak je to s výskytem křižáka trojlaločného (Cyclosa oculata) v Česku; Rodinný dům a pavouci (a sekáči); Vzácný nález v údolí řeky Bíliny v Krušných horách; Pozoruhodný nález populace slíďáka Pardosa morosa na Vysočině; Nečekané setkání; Pavouci, kteří mají (nejen) na růžích ustláno; Jedna pavučenka s očima, druhá bez očí (skoro); Mezinárodní arachnologická konference v Montevideu; Dvě červnové arachnoexkurze v Praze; Česká bibliografie; Inventarizační průzkumy 2022; Pokyny pro autory

2023
Autoři
Eva Legátová, Mgr. Karolína Čejková, MUDr. Kryštof Rückl, Ondřej Vaněk
Abstrakt
In Czechia, the orb-weaver Cyclosa oculata may be overlooked due the living in wildflover strips and other ruderal biotopes. Our results are in accordance with the article from Swiss authors Zschokke and Bolzern.

Statistiky

Nalezeno

23
Nálezy
13
Druhy
11
Rody
11
Čtverce

Určeno

18
Nálezy
12
Druhy
11
Rody
11
Čtverce