Kvadráty: 5260
  Nálezy podle období
Agelenidae 0-19001901-19501951-20002001-2018
Coelotes atropos (Walckenaer, 1830) Téměř ohrožený 52x 52x
Coelotes terrestris (Wider, 1834) Není ohrožený 50x 1x 51x
Tegenaria ferruginea (Panzer, 1804) Není ohrožený 1x 1x
Tegenaria silvestris L. Koch, 1872 Není ohrožený 5x 5x
Amaurobiidae 0-19001901-19501951-20002001-2018
Callobius claustrarius (Hahn, 1833) Není ohrožený 31x 31x
Araneidae 0-19001901-19501951-20002001-2018
Araneus diadematus Clerck, 1757 Není ohrožený 3x 3x
Araneus quadratus Clerck, 1757 Není ohrožený 1x 1x
Araniella alpica (L. Koch, 1869) Téměř ohrožený 1x 1x
Zygiella montana (C. L. Koch, 1834) Není ohrožený 1x 1x
Clubionidae 0-19001901-19501951-20002001-2018
Clubiona alpicola Kulczyński, 1882 Není ohrožený 42x 42x
Clubiona reclusa O. Pickard-Cambridge, 1863 Není ohrožený 2x 2x
Clubiona trivialis C. L. Koch, 1843 Není ohrožený 5x 5x
Cybaeidae 0-19001901-19501951-20002001-2018
Cybaeus angustiarum L. Koch, 1868 Není ohrožený 44x 44x
Dysderidae 0-19001901-19501951-20002001-2018
Harpactea hombergi (Scopoli, 1763) Není ohrožený 1x 1x
Harpactea lepida (C. L. Koch, 1838) Není ohrožený 6x 6x
Gnaphosidae 0-19001901-19501951-20002001-2018
Drassodes cupreus (Blackwall, 1834) Téměř ohrožený 1x 1x
Drassodes pubescens (Thorell, 1856) Není ohrožený 1x 1x
Drassyllus praeficus (L. Koch, 1866) Není ohrožený 1x 1x
Gnaphosa lapponum (L. Koch, 1866) Ohrožený 34x 34x
Gnaphosa montana (L. Koch, 1866) Ohrožený 1x 1x
Haplodrassus signifer (C. L. Koch, 1839) Není ohrožený 41x 41x
Haplodrassus silvestris (Blackwall, 1833) Není ohrožený 1x 1x
Micaria pulicaria (Sundevall, 1831) Není ohrožený 22x 22x
Zelotes clivicola (L. Koch, 1870) Není ohrožený 2x 2x
Zelotes subterraneus (C. L. Koch, 1833) Není ohrožený 12x 12x
Hahniidae 0-19001901-19501951-20002001-2018
Cryphoeca silvicola (C. L. Koch, 1834) Není ohrožený 5x 5x
Linyphiidae 0-19001901-19501951-20002001-2018
Agyneta affinis (Kulczyński, 1898) Není ohrožený 1x 1x
Agyneta decora (O. Pickard-Cambridge, 1871) Nezvěstný 1x 1x
Agyneta milleri (Thaler, Buchar & Kůrka, 1997) Ohrožený 37x 37x
Agyneta rurestris (C. L. Koch, 1836) Není ohrožený 46x 46x
Allomengea scopigera (Grube, 1859) Není ohrožený 1x 1x
Anguliphantes tripartitus (Miller & Svatoň, 1978) Není ohrožený 25x 25x
Araeoncus humilis (Blackwall, 1841) Není ohrožený 3x 3x
Asthenargus helveticus Schenkel, 1936 Není ohrožený 1x 1x
Bathyphantes approximatus (O. Pickard-Cambridge, 1871) Není ohrožený 1x 1x
Bathyphantes eumenis buchari Růžička, 1988 Není ohrožený 16x 16x
Bathyphantes gracilis (Blackwall, 1841) Není ohrožený 6x 6x
Bathyphantes nigrinus (Westring, 1851) Není ohrožený 1x 1x
Bathyphantes similis Kulczyński, 1894 Není ohrožený 15x 15x
Bolephthyphantes index (Thorell, 1856) Silně ohrožený 2x 2x
Bolyphantes alticeps (Sundevall, 1833) Není ohrožený 14x 1x 15x
Bolyphantes luteolus (Blackwall, 1833) Ohrožený 15x 15x
Centromerita bicolor (Blackwall, 1833) Není ohrožený 9x 9x
Centromerus arcanus (O. Pickard-Cambridge, 1873) Není ohrožený 22x 22x
Centromerus pabulator (O. Pickard-Cambridge, 1875) Není ohrožený 1x 53x 54x
Centromerus sellarius (Simon, 1884) Není ohrožený 19x 19x
Centromerus sylvaticus (Blackwall, 1841) Není ohrožený 10x 10x
Ceratinella brevipes (Westring, 1851) Není ohrožený 3x 3x
Dicymbium nigrum (Blackwall, 1834) Není ohrožený 9x 9x
Diplocentria bidentata (Emerton, 1882) Ohrožený 2x 2x
Diplocephalus cristatus (Blackwall, 1833) Není ohrožený 23x 23x
Diplocephalus helleri (L. Koch, 1869) Není ohrožený 3x 3x
Diplocephalus latifrons (O. Pickard-Cambridge, 1863) Není ohrožený 53x 53x
Diplocephalus permixtus (O. Pickard-Cambridge, 1871) Téměř ohrožený 1x 1x
Diplostyla concolor (Wider, 1834) Není ohrožený 30x 30x
Drepanotylus uncatus (O. Pickard-Cambridge, 1873) Téměř ohrožený 9x 9x
Erigone atra Blackwall, 1833 Není ohrožený 1x 54x 55x
Erigone dentipalpis (Wider, 1834) Není ohrožený 41x 41x
Gonatium rubellum (Blackwall, 1841) Není ohrožený 1x 1x
Gongylidiellum latebricola (O. Pickard-Cambridge, 1871) Není ohrožený 1x 1x
Gongylidiellum vivum (O. Pickard-Cambridge, 1875) Téměř ohrožený 3x 3x
Hilaira excisa (O. Pickard-Cambridge, 1871) Není ohrožený 14x 14x
Lepthyphantes notabilis Kulczyński, 1887 Není ohrožený 2x 2x
Leptorhoptrum robustum (Westring, 1851) Není ohrožený 2x 2x
Mansuphantes arciger (Kulczyński, 1882) Téměř ohrožený 2x 2x
Maro lehtineni Saaristo, 1971 Nezvěstný 1x 1x
Maso sundevalli (Westring, 1851) Není ohrožený 1x 1x
Mecynargus morulus (O. Pickard-Cambridge, 1873) Silně ohrožený 25x 25x
Micrargus apertus (O. Pickard-Cambridge, 1871) Není ohrožený 2x 2x
Micrargus georgescuae Millidge, 1976 Není ohrožený 1x 1x
Micrargus herbigradus (Blackwall, 1854) Není ohrožený 13x 13x
Microlinyphia pusilla (Sundevall, 1830) Není ohrožený 3x 3x
Mughiphantes mughi (Fickert, 1875) Není ohrožený 1x 1x
Oedothorax apicatus (Blackwall, 1850) Není ohrožený 12x 12x
Oedothorax fuscus (Blackwall, 1834) Není ohrožený 4x 4x
Oedothorax gibbosus (Blackwall, 1841) Není ohrožený 1x 1x
Oedothorax retusus (Westring, 1851) Není ohrožený 7x 7x
Oreoneta tatrica (Kulczyński, 1915) Není ohrožený 2x 2x
Oreonetides vaginatus (Thorell, 1872) Silně ohrožený 19x 19x
Ostearius melanopygius (O. Pickard-Cambridge, 1880) Není ohrožený 4x 4x
Palliduphantes alutacius (Simon, 1884) Není ohrožený 16x 16x
Porrhomma convexum (Westring, 1851) Téměř ohrožený 3x 3x
Porrhomma egeria Simon, 1884 Není ohrožený 8x 8x
Porrhomma microphthalmum (O. Pickard-Cambridge, 1871) Není ohrožený 5x 5x
Porrhomma pallidum Jackson, 1913 Není ohrožený 1x 1x
Saaristoa abnormis (Blackwall, 1841) Silně ohrožený 22x 22x
Saloca diceros (O. Pickard-Cambridge, 1871) Není ohrožený 10x 10x
Sintula corniger (Blackwall, 1856) Téměř ohrožený 16x 16x
Tenuiphantes alacris (Blackwall, 1853) Není ohrožený 1x 1x
Tenuiphantes cristatus (Menge, 1866) Není ohrožený 4x 4x
Tenuiphantes flavipes (Blackwall, 1854) Není ohrožený 3x 3x
Tenuiphantes mengei (Kulczyński, 1887) Není ohrožený 6x 6x
Tenuiphantes tenebricola (Wider, 1834) Není ohrožený 30x 30x
Thyreosthenius parasiticus (Westring, 1851) Není ohrožený 2x 2x
Walckenaeria acuminata Blackwall, 1833 Není ohrožený 8x 8x
Walckenaeria antica (Wider, 1834) Není ohrožený 14x 14x
Walckenaeria capito (Westring, 1861) Téměř ohrožený 3x 3x
Walckenaeria dysderoides (Wider, 1834) Není ohrožený 1x 1x
Walckenaeria nodosa O. Pickard-Cambridge, 1873 Ohrožený 2x 2x
Walckenaeria nudipalpis (Westring, 1851) Není ohrožený 19x 19x
Walckenaeria unicornis O. Pickard-Cambridge, 1861 Téměř ohrožený 1x 1x
Wubanoides uralensis lithodytes Schikora, 2004 Není ohrožený 3x 3x
Liocranidae 0-19001901-19501951-20002001-2018
Agroeca proxima (O. Pickard-Cambridge, 1871) Není ohrožený 3x 3x
Lycosidae 0-19001901-19501951-20002001-2018
Acantholycosa norvegica sudetica (L. Koch, 1875) 1x 20x 21x
Alopecosa aculeata (Clerck, 1757) Ohrožený 1x 1x
Alopecosa cuneata (Clerck, 1757) Není ohrožený 7x 7x
Alopecosa pulverulenta (Clerck, 1757) Není ohrožený 26x 26x
Alopecosa taeniata (C. L. Koch, 1835) Není ohrožený 68x 2x 70x
Arctosa alpigena lamperti Dahl, 1908 Silně ohrožený 16x 16x
Pardosa amentata (Clerck, 1757) Není ohrožený 10x 10x
Pardosa palustris (Linnaeus, 1758) Není ohrožený 23x 23x
Pardosa pullata (Clerck, 1757) Není ohrožený 24x 24x
Pardosa riparia (C. L. Koch, 1833) Není ohrožený 34x 34x
Pardosa saltuaria (L. Koch, 1870) Ohrožený 79x 79x
Pirata piraticus (Clerck, 1757) Není ohrožený 13x 13x
Piratula hygrophila (Thorell, 1872) Není ohrožený 9x 9x
Piratula latitans (Blackwall, 1841) Není ohrožený 2x 2x
Xerolycosa nemoralis (Westring, 1861) Není ohrožený 4x 4x
Pisauridae 0-19001901-19501951-20002001-2018
Pisaura mirabilis (Clerck, 1757) Není ohrožený 2x 2x
Salticidae 0-19001901-19501951-20002001-2018
Aelurillus v-insignitus (Clerck, 1757) Není ohrožený 1x 1x
Attulus rupicola (C. L. Koch, 1837) Téměř ohrožený 20x 2x 22x
Sittisax saxicola (C. L. Koch, 1846) Ohrožený 1x 1x
Segestriidae 0-19001901-19501951-20002001-2018
Segestria senoculata (Linnaeus, 1758) Není ohrožený 4x 4x
Sparassidae 0-19001901-19501951-20002001-2018
Micrommata virescens (Clerck, 1757) Není ohrožený 2x 2x
Tetragnathidae 0-19001901-19501951-20002001-2018
Metellina mengei (Blackwall, 1869) Není ohrožený 1x 1x
Pachygnatha degeeri Sundevall, 1830 Není ohrožený 2x 2x
Tetragnatha pinicola L. Koch, 1870 Není ohrožený 1x 1x
Theridiidae 0-19001901-19501951-20002001-2018
Robertus lividus (Blackwall, 1836) Není ohrožený 40x 40x
Robertus scoticus Jackson, 1914 Téměř ohrožený 4x 4x
Robertus truncorum (L. Koch, 1872) Téměř ohrožený 5x 5x
Rugathodes bellicosus (Simon, 1873) Není ohrožený 3x 3x
Thomisidae 0-19001901-19501951-20002001-2018
Ozyptila trux (Blackwall, 1846) Není ohrožený 6x 6x
Xysticus audax (Schrank, 1803) Není ohrožený 8x 8x
Xysticus cristatus (Clerck, 1757) Není ohrožený 9x 9x
Xysticus luctuosus (Blackwall, 1836) Není ohrožený 1x 1x
Xysticus obscurus Collett, 1877 Kriticky ohrožený 3x 3x

Statistiky

Dle měsíce v roce


Dle nadmořské výšky


Dle metody sběru (1633 použitých nálezů)
Zemní pastSamciSamiceMláďataNálezy
Coelotes atropos (Walckenaer, 1830) 554 23 8 52
Coelotes terrestris (Wider, 1834) 760 80 1 50
Tegenaria ferruginea (Panzer, 1804) 1 0 0 1
Tegenaria silvestris L. Koch, 1872 5 1 0 5
Callobius claustrarius (Hahn, 1833) 117 17 1 31
Araneus diadematus Clerck, 1757 2 1 0 3
Clubiona alpicola Kulczyński, 1882 49 59 0 40
Clubiona reclusa O. Pickard-Cambridge, 1863 2 0 0 2
Clubiona trivialis C. L. Koch, 1843 0 5 0 5
Cybaeus angustiarum L. Koch, 1868 381 136 1 44
Harpactea lepida (C. L. Koch, 1838) 4 5 0 6
Drassodes cupreus (Blackwall, 1834) 0 1 0 1
Drassodes pubescens (Thorell, 1856) 1 0 0 1
Drassyllus praeficus (L. Koch, 1866) 0 1 0 1
Gnaphosa lapponum (L. Koch, 1866) 159 7 3 34
Gnaphosa montana (L. Koch, 1866) 1 0 0 1
Haplodrassus signifer (C. L. Koch, 1839) 289 52 8 41
Haplodrassus silvestris (Blackwall, 1833) 6 2 0 1
Micaria pulicaria (Sundevall, 1831) 26 28 0 22
Zelotes clivicola (L. Koch, 1870) 1 1 0 2
Zelotes subterraneus (C. L. Koch, 1833) 13 3 0 12
Cryphoeca silvicola (C. L. Koch, 1834) 3 4 0 4
Agyneta affinis (Kulczyński, 1898) 11 4 0 1
Agyneta decora (O. Pickard-Cambridge, 1871) 1 1 0 1
Agyneta milleri (Thaler, Buchar & Kůrka, 1997) 65 21 0 37
Agyneta rurestris (C. L. Koch, 1836) 102 58 0 46
Allomengea scopigera (Grube, 1859) 0 2 0 1
Anguliphantes tripartitus (Miller & Svatoň, 1978) 75 25 0 24
Araeoncus humilis (Blackwall, 1841) 3 1 0 3
Asthenargus helveticus Schenkel, 1936 1 0 0 1
Bathyphantes approximatus (O. Pickard-Cambridge, 1871) 0 1 0 1
Bathyphantes eumenis buchari Růžička, 1988 38 86 0 15
Bathyphantes gracilis (Blackwall, 1841) 4 6 0 6
Bathyphantes nigrinus (Westring, 1851) 0 1 0 1
Bathyphantes similis Kulczyński, 1894 6 31 0 15
Bolephthyphantes index (Thorell, 1856) 0 2 0 2
Bolyphantes alticeps (Sundevall, 1833) 158 184 0 14
Bolyphantes luteolus (Blackwall, 1833) 19 6 0 15
Centromerita bicolor (Blackwall, 1833) 7 30 0 9
Centromerus arcanus (O. Pickard-Cambridge, 1873) 249 54 0 22
Centromerus pabulator (O. Pickard-Cambridge, 1875) 309 205 0 53
Centromerus sellarius (Simon, 1884) 65 10 0 19
Centromerus sylvaticus (Blackwall, 1841) 12 8 0 10
Ceratinella brevipes (Westring, 1851) 0 3 0 3
Dicymbium nigrum (Blackwall, 1834) 19 5 0 9
Diplocentria bidentata (Emerton, 1882) 2 0 0 2
Diplocephalus cristatus (Blackwall, 1833) 12 24 0 23
Diplocephalus helleri (L. Koch, 1869) 3 0 0 3
Diplocephalus latifrons (O. Pickard-Cambridge, 1863) 206 168 0 52
Diplocephalus permixtus (O. Pickard-Cambridge, 1871) 0 1 0 1
Diplostyla concolor (Wider, 1834) 42 40 0 30
Drepanotylus uncatus (O. Pickard-Cambridge, 1873) 8 4 0 9
Erigone atra Blackwall, 1833 606 318 0 53
Erigone dentipalpis (Wider, 1834) 95 37 0 41
Gonatium rubellum (Blackwall, 1841) 2 0 0 1
Gongylidiellum latebricola (O. Pickard-Cambridge, 1871) 1 0 0 1
Gongylidiellum vivum (O. Pickard-Cambridge, 1875) 3 0 0 3
Hilaira excisa (O. Pickard-Cambridge, 1871) 59 4 0 14
Lepthyphantes notabilis Kulczyński, 1887 10 1 0 1
Leptorhoptrum robustum (Westring, 1851) 2 0 0 2
Mansuphantes arciger (Kulczyński, 1882) 2 0 0 2
Maro lehtineni Saaristo, 1971 0 1 0 1
Maso sundevalli (Westring, 1851) 0 1 0 1
Mecynargus morulus (O. Pickard-Cambridge, 1873) 114 121 0 25
Micrargus apertus (O. Pickard-Cambridge, 1871) 1 2 0 2
Micrargus georgescuae Millidge, 1976 0 1 0 1
Micrargus herbigradus (Blackwall, 1854) 12 9 0 13
Microlinyphia pusilla (Sundevall, 1830) 3 0 0 3
Mughiphantes mughi (Fickert, 1875) 2 0 0 1
Oedothorax apicatus (Blackwall, 1850) 13 6 0 12
Oedothorax fuscus (Blackwall, 1834) 6 4 0 4
Oedothorax gibbosus (Blackwall, 1841) 1 0 0 1
Oedothorax retusus (Westring, 1851) 8 6 0 7
Oreoneta tatrica (Kulczyński, 1915) 1 1 0 2
Oreonetides vaginatus (Thorell, 1872) 108 7 0 19
Ostearius melanopygius (O. Pickard-Cambridge, 1880) 4 0 0 4
Palliduphantes alutacius (Simon, 1884) 18 12 0 16
Porrhomma convexum (Westring, 1851) 3 0 0 3
Porrhomma egeria Simon, 1884 5 3 0 8
Porrhomma microphthalmum (O. Pickard-Cambridge, 1871) 3 2 0 5
Saaristoa abnormis (Blackwall, 1841) 46 1 0 22
Saloca diceros (O. Pickard-Cambridge, 1871) 36 4 0 10
Sintula corniger (Blackwall, 1856) 15 7 0 16
Tenuiphantes alacris (Blackwall, 1853) 0 1 0 1
Tenuiphantes cristatus (Menge, 1866) 1 3 0 4
Tenuiphantes flavipes (Blackwall, 1854) 2 1 0 3
Tenuiphantes mengei (Kulczyński, 1887) 7 0 0 6
Tenuiphantes tenebricola (Wider, 1834) 68 75 0 30
Walckenaeria acuminata Blackwall, 1833 7 7 0 8
Walckenaeria antica (Wider, 1834) 31 9 0 14
Walckenaeria capito (Westring, 1861) 0 3 0 3
Walckenaeria dysderoides (Wider, 1834) 1 0 0 1
Walckenaeria nodosa O. Pickard-Cambridge, 1873 1 3 0 2
Walckenaeria nudipalpis (Westring, 1851) 63 37 0 19
Walckenaeria unicornis O. Pickard-Cambridge, 1861 0 1 0 1
Wubanoides uralensis lithodytes Schikora, 2004 4 0 0 3
Agroeca proxima (O. Pickard-Cambridge, 1871) 3 0 0 3
Acantholycosa norvegica sudetica (L. Koch, 1875) 42 10 21 19
Alopecosa cuneata (Clerck, 1757) 6 2 0 7
Alopecosa pulverulenta (Clerck, 1757) 40 8 0 26
Alopecosa taeniata (C. L. Koch, 1835) 1486 454 69 68
Arctosa alpigena lamperti Dahl, 1908 65 12 0 16
Pardosa amentata (Clerck, 1757) 13 4 0 10
Pardosa palustris (Linnaeus, 1758) 220 26 0 22
Pardosa pullata (Clerck, 1757) 38 9 0 24
Pardosa riparia (C. L. Koch, 1833) 56 24 0 34
Pardosa saltuaria (L. Koch, 1870) 5019 668 0 78
Pirata piraticus (Clerck, 1757) 28 13 0 13
Piratula hygrophila (Thorell, 1872) 8 10 0 9
Piratula latitans (Blackwall, 1841) 1 1 0 2
Xerolycosa nemoralis (Westring, 1861) 3 2 0 4
Aelurillus v-insignitus (Clerck, 1757) 0 1 0 1
Attulus rupicola (C. L. Koch, 1837) 30 9 0 18
Segestria senoculata (Linnaeus, 1758) 4 0 2 4
Pachygnatha degeeri Sundevall, 1830 0 2 0 2
Robertus lividus (Blackwall, 1836) 80 40 0 40
Robertus scoticus Jackson, 1914 3 2 0 4
Robertus truncorum (L. Koch, 1872) 4 2 0 5
Rugathodes bellicosus (Simon, 1873) 0 2 0 1
Ozyptila trux (Blackwall, 1846) 2 7 0 6
Xysticus audax (Schrank, 1803) 10 0 0 8
Xysticus cristatus (Clerck, 1757) 8 1 0 9
Xysticus luctuosus (Blackwall, 1836) 1 0 0 1
Xysticus obscurus Collett, 1877 3 0 0 3
Individuální sběrSamciSamiceMláďataNálezy
Coelotes terrestris (Wider, 1834) 0 1 0 1
Clubiona alpicola Kulczyński, 1882 1 1 0 2
Harpactea hombergi (Scopoli, 1763) 0 1 0 1
Cryphoeca silvicola (C. L. Koch, 1834) 0 2 0 1
Anguliphantes tripartitus (Miller & Svatoň, 1978) 0 3 0 1
Bathyphantes eumenis buchari Růžička, 1988 0 2 0 1
Diplocephalus latifrons (O. Pickard-Cambridge, 1863) 0 1 0 1
Erigone atra Blackwall, 1833 0 1 0 1
Lepthyphantes notabilis Kulczyński, 1887 0 3 0 1
Porrhomma pallidum Jackson, 1913 0 1 0 1
Thyreosthenius parasiticus (Westring, 1851) 0 1 0 1
Acantholycosa norvegica sudetica (L. Koch, 1875) 0 1 0 1
Alopecosa aculeata (Clerck, 1757) 0 1 0 1
Pardosa palustris (Linnaeus, 1758) 0 1 0 1
Pardosa saltuaria (L. Koch, 1870) 0 1 0 1
Attulus rupicola (C. L. Koch, 1837) 1 1 0 2
Rugathodes bellicosus (Simon, 1873) 3 9 0 2
 SamciSamiceMláďataNálezy

Dle biotopu (1641 použitých nálezů)
Širokolisté vysokostébelné nivySamciSamiceMláďataNálezy
Coelotes atropos (Walckenaer, 1830) 60 11 0 21
Coelotes terrestris (Wider, 1834) 758 80 1 49
Tegenaria ferruginea (Panzer, 1804) 1 0 0 1
Tegenaria silvestris L. Koch, 1872 4 1 0 4
Callobius claustrarius (Hahn, 1833) 116 17 1 30
Araneus diadematus Clerck, 1757 1 1 0 2
Clubiona alpicola Kulczyński, 1882 13 25 0 16
Clubiona reclusa O. Pickard-Cambridge, 1863 1 0 0 1
Cybaeus angustiarum L. Koch, 1868 381 136 1 44
Harpactea lepida (C. L. Koch, 1838) 2 5 0 5
Drassodes pubescens (Thorell, 1856) 1 0 0 1
Drassyllus praeficus (L. Koch, 1866) 0 1 0 1
Haplodrassus signifer (C. L. Koch, 1839) 52 15 0 16
Micaria pulicaria (Sundevall, 1831) 26 28 0 22
Zelotes clivicola (L. Koch, 1870) 1 1 0 2
Zelotes subterraneus (C. L. Koch, 1833) 12 3 0 11
Agyneta milleri (Thaler, Buchar & Kůrka, 1997) 9 11 0 13
Agyneta rurestris (C. L. Koch, 1836) 7 7 0 11
Allomengea scopigera (Grube, 1859) 0 2 0 1
Asthenargus helveticus Schenkel, 1936 1 0 0 1
Bathyphantes similis Kulczyński, 1894 6 31 0 15
Bolephthyphantes index (Thorell, 1856) 0 2 0 2
Bolyphantes alticeps (Sundevall, 1833) 158 184 0 14
Bolyphantes luteolus (Blackwall, 1833) 8 3 0 6
Centromerita bicolor (Blackwall, 1833) 2 1 0 2
Centromerus pabulator (O. Pickard-Cambridge, 1875) 139 125 0 28
Centromerus sellarius (Simon, 1884) 65 10 0 19
Centromerus sylvaticus (Blackwall, 1841) 12 8 0 10
Diplocephalus cristatus (Blackwall, 1833) 10 21 0 19
Diplocephalus helleri (L. Koch, 1869) 3 0 0 3
Diplocephalus latifrons (O. Pickard-Cambridge, 1863) 203 144 0 39
Diplostyla concolor (Wider, 1834) 42 38 0 28
Erigone atra Blackwall, 1833 9 1 0 6
Erigone dentipalpis (Wider, 1834) 1 2 0 3
Gonatium rubellum (Blackwall, 1841) 2 0 0 1
Hilaira excisa (O. Pickard-Cambridge, 1871) 59 4 0 14
Leptorhoptrum robustum (Westring, 1851) 1 0 0 1
Micrargus herbigradus (Blackwall, 1854) 12 9 0 13
Oreoneta tatrica (Kulczyński, 1915) 0 1 0 1
Palliduphantes alutacius (Simon, 1884) 18 12 0 16
Porrhomma convexum (Westring, 1851) 3 0 0 3
Porrhomma egeria Simon, 1884 4 2 0 6
Saaristoa abnormis (Blackwall, 1841) 46 1 0 22
Saloca diceros (O. Pickard-Cambridge, 1871) 36 4 0 10
Sintula corniger (Blackwall, 1856) 15 7 0 16
Tenuiphantes alacris (Blackwall, 1853) 0 1 0 1
Tenuiphantes cristatus (Menge, 1866) 1 3 0 4
Tenuiphantes flavipes (Blackwall, 1854) 1 1 0 2
Tenuiphantes mengei (Kulczyński, 1887) 7 0 0 6
Tenuiphantes tenebricola (Wider, 1834) 68 74 0 29
Walckenaeria acuminata Blackwall, 1833 7 7 0 8
Walckenaeria dysderoides (Wider, 1834) 1 0 0 1
Walckenaeria nodosa O. Pickard-Cambridge, 1873 1 3 0 2
Walckenaeria nudipalpis (Westring, 1851) 2 1 0 2
Alopecosa pulverulenta (Clerck, 1757) 2 0 0 2
Alopecosa taeniata (C. L. Koch, 1835) 1414 438 69 51
Pardosa amentata (Clerck, 1757) 10 3 0 6
Pardosa pullata (Clerck, 1757) 3 5 0 6
Pardosa riparia (C. L. Koch, 1833) 49 19 0 24
Pardosa saltuaria (L. Koch, 1870) 34 3 0 10
Pirata piraticus (Clerck, 1757) 0 1 0 1
Piratula hygrophila (Thorell, 1872) 8 10 0 9
Xerolycosa nemoralis (Westring, 1861) 3 2 0 4
Attulus rupicola (C. L. Koch, 1837) 30 9 0 18
Segestria senoculata (Linnaeus, 1758) 4 0 2 4
Robertus lividus (Blackwall, 1836) 49 20 0 24
Robertus scoticus Jackson, 1914 1 1 0 2
Robertus truncorum (L. Koch, 1872) 3 2 0 4
Xysticus audax (Schrank, 1803) 9 0 0 7
Xysticus luctuosus (Blackwall, 1836) 1 0 0 1
Krátkostébelné trávníky s mechy a lišejníkySamciSamiceMláďataNálezy
Coelotes atropos (Walckenaer, 1830) 490 12 8 28
Callobius claustrarius (Hahn, 1833) 1 0 0 1
Araneus diadematus Clerck, 1757 1 0 0 1
Araniella alpica (L. Koch, 1869) 0 0 0 1
Clubiona alpicola Kulczyński, 1882 27 21 0 17
Clubiona trivialis C. L. Koch, 1843 0 3 0 3
Drassodes cupreus (Blackwall, 1834) 0 1 0 1
Gnaphosa lapponum (L. Koch, 1866) 149 7 3 29
Gnaphosa montana (L. Koch, 1866) 1 0 0 1
Haplodrassus signifer (C. L. Koch, 1839) 230 37 8 21
Haplodrassus silvestris (Blackwall, 1833) 6 2 0 1
Agyneta milleri (Thaler, Buchar & Kůrka, 1997) 21 1 0 15
Agyneta rurestris (C. L. Koch, 1836) 74 35 0 24
Anguliphantes tripartitus (Miller & Svatoň, 1978) 20 12 0 13
Araeoncus humilis (Blackwall, 1841) 1 0 0 1
Bathyphantes eumenis buchari Růžička, 1988 4 4 0 8
Bathyphantes gracilis (Blackwall, 1841) 0 1 0 1
Bathyphantes nigrinus (Westring, 1851) 0 1 0 1
Bolyphantes luteolus (Blackwall, 1833) 5 0 0 4
Centromerita bicolor (Blackwall, 1833) 5 27 0 6
Centromerus pabulator (O. Pickard-Cambridge, 1875) 20 17 0 12
Dicymbium nigrum (Blackwall, 1834) 0 1 0 1
Diplocephalus cristatus (Blackwall, 1833) 1 2 0 3
Diplocephalus latifrons (O. Pickard-Cambridge, 1863) 1 23 0 10
Diplostyla concolor (Wider, 1834) 0 2 0 2
Erigone atra Blackwall, 1833 123 33 0 24
Erigone dentipalpis (Wider, 1834) 27 13 0 17
Maro lehtineni Saaristo, 1971 0 1 0 1
Mecynargus morulus (O. Pickard-Cambridge, 1873) 114 121 0 25
Micrargus apertus (O. Pickard-Cambridge, 1871) 1 0 0 1
Microlinyphia pusilla (Sundevall, 1830) 3 0 0 3
Oedothorax apicatus (Blackwall, 1850) 8 3 0 8
Oedothorax gibbosus (Blackwall, 1841) 1 0 0 1
Oedothorax retusus (Westring, 1851) 2 0 0 2
Oreonetides vaginatus (Thorell, 1872) 102 7 0 14
Ostearius melanopygius (O. Pickard-Cambridge, 1880) 3 0 0 3
Porrhomma egeria Simon, 1884 0 1 0 1
Porrhomma microphthalmum (O. Pickard-Cambridge, 1871) 2 1 0 3
Tenuiphantes tenebricola (Wider, 1834) 0 1 0 1
Walckenaeria antica (Wider, 1834) 20 0 0 5
Walckenaeria capito (Westring, 1861) 0 1 0 1
Agroeca proxima (O. Pickard-Cambridge, 1871) 3 0 0 3
Acantholycosa norvegica sudetica (L. Koch, 1875) 34 1 0 11
Alopecosa cuneata (Clerck, 1757) 1 1 0 2
Alopecosa pulverulenta (Clerck, 1757) 11 7 0 12
Alopecosa taeniata (C. L. Koch, 1835) 31 4 0 11
Pardosa palustris (Linnaeus, 1758) 204 25 0 16
Pardosa pullata (Clerck, 1757) 17 4 0 9
Pardosa riparia (C. L. Koch, 1833) 3 2 0 5
Pardosa saltuaria (L. Koch, 1870) 4710 659 0 50
Aelurillus v-insignitus (Clerck, 1757) 0 1 0 1
Metellina mengei (Blackwall, 1869) 0 0 0 1
Tetragnatha pinicola L. Koch, 1870 0 0 0 1
Robertus lividus (Blackwall, 1836) 4 0 0 2
Robertus scoticus Jackson, 1914 2 1 0 2
Ozyptila trux (Blackwall, 1846) 1 1 0 2
Xysticus audax (Schrank, 1803) 1 0 0 1
Xysticus cristatus (Clerck, 1757) 7 1 0 8
Xysticus obscurus Collett, 1877 3 0 0 3
VrchovištěSamciSamiceMláďataNálezy
Clubiona reclusa O. Pickard-Cambridge, 1863 1 0 0 1
Clubiona trivialis C. L. Koch, 1843 0 2 0 2
Gnaphosa lapponum (L. Koch, 1866) 10 0 0 5
Haplodrassus signifer (C. L. Koch, 1839) 7 0 0 4
Agyneta affinis (Kulczyński, 1898) 11 4 0 1
Agyneta milleri (Thaler, Buchar & Kůrka, 1997) 35 9 0 9
Agyneta rurestris (C. L. Koch, 1836) 20 15 0 9
Anguliphantes tripartitus (Miller & Svatoň, 1978) 55 13 0 11
Araeoncus humilis (Blackwall, 1841) 2 1 0 2
Bathyphantes approximatus (O. Pickard-Cambridge, 1871) 0 1 0 1
Bathyphantes gracilis (Blackwall, 1841) 3 5 0 4
Bolyphantes luteolus (Blackwall, 1833) 6 3 0 5
Centromerita bicolor (Blackwall, 1833) 0 2 0 1
Centromerus arcanus (O. Pickard-Cambridge, 1873) 248 54 0 21
Centromerus pabulator (O. Pickard-Cambridge, 1875) 149 63 0 13
Ceratinella brevipes (Westring, 1851) 0 3 0 3
Dicymbium nigrum (Blackwall, 1834) 19 4 0 8
Diplocephalus cristatus (Blackwall, 1833) 1 1 0 1
Diplocephalus latifrons (O. Pickard-Cambridge, 1863) 2 1 0 3
Diplocephalus permixtus (O. Pickard-Cambridge, 1871) 0 1 0 1
Drepanotylus uncatus (O. Pickard-Cambridge, 1873) 8 4 0 9
Erigone atra Blackwall, 1833 474 283 0 23
Erigone dentipalpis (Wider, 1834) 67 22 0 21
Gongylidiellum latebricola (O. Pickard-Cambridge, 1871) 1 0 0 1
Gongylidiellum vivum (O. Pickard-Cambridge, 1875) 3 0 0 3
Leptorhoptrum robustum (Westring, 1851) 1 0 0 1
Mughiphantes mughi (Fickert, 1875) 2 0 0 1
Oedothorax apicatus (Blackwall, 1850) 3 1 0 1
Oedothorax fuscus (Blackwall, 1834) 6 4 0 4
Oedothorax retusus (Westring, 1851) 6 4 0 4
Oreoneta tatrica (Kulczyński, 1915) 1 0 0 1
Oreonetides vaginatus (Thorell, 1872) 5 0 0 4
Ostearius melanopygius (O. Pickard-Cambridge, 1880) 1 0 0 1
Porrhomma egeria Simon, 1884 1 0 0 1
Porrhomma microphthalmum (O. Pickard-Cambridge, 1871) 1 1 0 2
Tenuiphantes flavipes (Blackwall, 1854) 1 0 0 1
Walckenaeria antica (Wider, 1834) 11 8 0 8
Walckenaeria nudipalpis (Westring, 1851) 61 36 0 17
Alopecosa cuneata (Clerck, 1757) 5 1 0 5
Alopecosa pulverulenta (Clerck, 1757) 27 1 0 12
Alopecosa taeniata (C. L. Koch, 1835) 41 12 0 6
Arctosa alpigena lamperti Dahl, 1908 65 12 0 16
Pardosa amentata (Clerck, 1757) 3 1 0 4
Pardosa palustris (Linnaeus, 1758) 16 1 0 6
Pardosa pullata (Clerck, 1757) 18 0 0 9
Pardosa riparia (C. L. Koch, 1833) 3 3 0 4
Pardosa saltuaria (L. Koch, 1870) 268 4 0 15
Pirata piraticus (Clerck, 1757) 28 12 0 12
Piratula latitans (Blackwall, 1841) 1 1 0 2
Pachygnatha degeeri Sundevall, 1830 0 2 0 2
Robertus lividus (Blackwall, 1836) 27 20 0 14
Ozyptila trux (Blackwall, 1846) 1 6 0 4
Xysticus cristatus (Clerck, 1757) 1 0 0 1
Kamenité sutěSamciSamiceMláďataNálezy
Coelotes atropos (Walckenaer, 1830) 2 0 0 2
Tegenaria silvestris L. Koch, 1872 1 0 0 1
Clubiona alpicola Kulczyński, 1882 9 13 0 7
Harpactea lepida (C. L. Koch, 1838) 2 0 0 1
Zelotes subterraneus (C. L. Koch, 1833) 1 0 0 1
Cryphoeca silvicola (C. L. Koch, 1834) 3 6 0 5
Agyneta rurestris (C. L. Koch, 1836) 1 0 0 1
Anguliphantes tripartitus (Miller & Svatoň, 1978) 0 3 0 1
Bathyphantes eumenis buchari Růžička, 1988 34 84 0 8
Centromerus pabulator (O. Pickard-Cambridge, 1875) 1 0 0 1
Diplocephalus latifrons (O. Pickard-Cambridge, 1863) 0 1 0 1
Erigone atra Blackwall, 1833 0 1 0 1
Lepthyphantes notabilis Kulczyński, 1887 10 4 0 2
Mansuphantes arciger (Kulczyński, 1882) 1 0 0 1
Maso sundevalli (Westring, 1851) 0 1 0 1
Micrargus apertus (O. Pickard-Cambridge, 1871) 0 2 0 1
Oedothorax apicatus (Blackwall, 1850) 2 2 0 3
Oedothorax retusus (Westring, 1851) 0 2 0 1
Walckenaeria capito (Westring, 1861) 0 2 0 2
Walckenaeria unicornis O. Pickard-Cambridge, 1861 0 1 0 1
Wubanoides uralensis lithodytes Schikora, 2004 4 0 0 3
Acantholycosa norvegica sudetica (L. Koch, 1875) 1 6 21 7
Attulus rupicola (C. L. Koch, 1837) 1 0 0 1
Robertus truncorum (L. Koch, 1872) 1 0 0 1
Rugathodes bellicosus (Simon, 1873) 3 11 0 3
Skály subalpinského a alpinského pásmaSamciSamiceMláďataNálezy
Coelotes atropos (Walckenaer, 1830) 2 0 0 1
Coelotes terrestris (Wider, 1834) 2 0 0 1
Clubiona alpicola Kulczyński, 1882 1 0 0 1
Agyneta rurestris (C. L. Koch, 1836) 0 1 0 1
Bathyphantes gracilis (Blackwall, 1841) 1 0 0 1
Centromerus arcanus (O. Pickard-Cambridge, 1873) 1 0 0 1
Diplocentria bidentata (Emerton, 1882) 2 0 0 2
Erigone atra Blackwall, 1833 0 1 0 1
Mansuphantes arciger (Kulczyński, 1882) 1 0 0 1
Micrargus georgescuae Millidge, 1976 0 1 0 1
Oreonetides vaginatus (Thorell, 1872) 1 0 0 1
Walckenaeria antica (Wider, 1834) 0 1 0 1
Acantholycosa norvegica sudetica (L. Koch, 1875) 5 0 0 1
Pardosa riparia (C. L. Koch, 1833) 1 0 0 1
Pardosa saltuaria (L. Koch, 1870) 7 2 0 3
Xerotermy na jiných podkladechSamciSamiceMláďataNálezy
Clubiona alpicola Kulczyński, 1882 0 1 0 1
Harpactea hombergi (Scopoli, 1763) 0 1 0 1
Porrhomma pallidum Jackson, 1913 0 1 0 1
Alopecosa aculeata (Clerck, 1757) 0 1 0 1
horské smrčinySamciSamiceMláďataNálezy
Coelotes terrestris (Wider, 1834) 0 1 0 1
Bolyphantes alticeps (Sundevall, 1833) 2 2 0 1
Thyreosthenius parasiticus (Westring, 1851) 0 1 0 1
Skalní a suťové biotopySamciSamiceMláďataNálezy
Acantholycosa norvegica sudetica (L. Koch, 1875) 2 4 0 2
Horské biotopySamciSamiceMláďataNálezy
Pardosa palustris (Linnaeus, 1758) 0 1 0 1
Pardosa saltuaria (L. Koch, 1870) 0 1 0 1
Horské smrčinySamciSamiceMláďataNálezy
Thyreosthenius parasiticus (Westring, 1851) 0 1 0 1
Cesty, silniceSamciSamiceMláďataNálezy
Attulus rupicola (C. L. Koch, 1837) 0 1 0 1
Rašeliniště a slatiništěSamciSamiceMláďataNálezy
Agyneta decora (O. Pickard-Cambridge, 1871) 1 1 0 1
 SamciSamiceMláďataNálezy

Česká arachnologická společnost © 2008-2020